Typy výrobců, o kterých potřebujete vědět

Na světě existují nejrůznější výrobci. Někteří vyrábějí věci, které byste očekávali, jako jsou auta nebo letadla. Existuje však také mnoho výrobců, kteří vyrábějí produkty, jež byste nečekali, jako jsou zubní pasty nebo golfové hole. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat různými typy manufaktur a uvedeme příklady jednotlivých typů.

Jedním z typů výrobců je výrobce originálního vybavení (OEM). OEM jsou společnosti, které vyrábějí výrobky pro jiné společnosti, které je prodávají pod svou vlastní značkou. Například Honda vyrábí automobily a Honda vyrábí také díly pro automobily jiných společností, například Toyoty.

Dalším typem výrobce je smluvní výrobce (CM). CM vyrábějí výrobky nebo součásti pro jiné společnosti podle jejich specifikací. Mohou vyrábět výrobek, který je již navržen společností, s níž uzavírají smlouvu, nebo mohou navrhnout a vyrobit výrobek od začátku podle specifikací společnosti. V obou případech bude výrobek opatřen značkou společnosti, která s CM uzavřela smlouvu, nikoli CM samotné.

Třetím typem výrobce je výrobce na trhu s náhradními díly (AM). AM vyrábějí výrobky nebo díly, které mají nahradit nebo vylepšit výrobky výrobce původního vybavení (OEM). Tyto výrobky mohou být určeny pro jakýkoli typ vozidla, včetně automobilů, motocyklů, čtyřkolek a dokonce i sekaček na trávu. Výrobci na trhu s náhradními díly často vyrábějí výkonné díly, například vysoce výkonné pneumatiky nebo výfukové systémy.

Bez ohledu na to, jaký typ výrobku hledáte, je pravděpodobné, že existuje výrobce, který vám jej může poskytnout. Udělejte si průzkum a najděte toho správného pro své potřeby.

Existují tři typy výrobců: OEM, CM a AM

Výrobce OEM (Original Equipment Manufacturer) vyrábí produkty nebo díly pro jiné společnosti, které je prodávají pod svou vlastní značkou. Například Honda vyrábí automobily a Honda vyrábí také díly pro automobily jiných společností, například Toyoty.